Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Pulje
>
Til opslagstavlen
7. Pokal, 2. Runde
Stilling
Detaljeret stilling
Kampprogram
Komplet kampprogram
Holdoversigt
Til opslagstavlen
Til opslagstavlen
Seneste resultater
Kampnr.
Dato
Hjemmehold
Udehold
Spillested / bane
Resultat
153164
08-05-24
kl. 17:30
Partizan Kaukasus
Rejseholdet
Valby idrætspark 7
Kunst 40
Stillingen
Række 1
Hold
K
V
U
T
Score
P
1
Fru. Madsens Drenge
1
1
0
0
3
-
0
3
2
FC Island
1
1
0
0
3
-
0
3
3
FC Islev
0
0
0
0
0
-
0
0
4
Angeli Dei Østerbro
0
0
0
0
0
-
0
0
5
BUK
0
0
0
0
0
-
0
0
6
SC Boca Vista
0
0
0
0
0
-
0
0
7
Streetmanager 2
0
0
0
0
0
-
0
0
8
Boldklubben Smæk
0
0
0
0
0
-
0
0
9
Absalons Boldklub af 2012
0
0
0
0
0
-
0
0
10
FC Meltdown
0
0
0
0
0
-
0
0
11
FC Westwood
0
0
0
0
0
-
0
0
12
Sideline FC
0
0
0
0
0
-
0
0
13
Albicelestes CPH
0
0
0
0
0
-
0
0
14
FC Fynsk Forår
0
0
0
0
0
-
0
0
15
Greve Boys KBH
0
0
0
0
0
-
0
0
16
Boca Boldisch
0
0
0
0
0
-
0
0
17
NV Galaxy
0
0
0
0
0
-
0
0
18
IF Copenhagen
0
0
0
0
0
-
0
0
19
Brug Bolden Danmark
0
0
0
0
0
-
0
0
20
Streetmanager 1
0
0
0
0
0
-
0
0
21
Partizan Kaukasus
0
0
0
0
0
-
0
0
22
Rejseholdet
0
0
0
0
0
-
0
0
23
Half Men Half Biscuits
0
0
0
0
0
-
0
0
24
Joga Bonito C.F.
0
0
0
0
0
-
0
0
25
Spurvene
0
0
0
0
0
-
0
0
26
Kjøbenhavns Fodboldlaug
0
0
0
0
0
-
0
0
27
Copenhagen Celtic 1.
0
0
0
0
0
-
0
0
28
KGS. Valby
0
0
0
0
0
-
0
0
29
Vikingarna IF
0
0
0
0
0
-
0
0
30
Ålenes FF
0
0
0
0
0
-
0
0
31
Calcio Superiore
1
0
0
1
0
-
3
0
32
GIG.Com Penguins
1
0
0
1
0
-
3
0
33
Vinder 153143
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
34
Vinder 153146
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
35
Vinder 153145
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
36
Vinder 153147
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
37
Vinder 153148
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
38
Vinder 153142
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
39
Vinder 153149
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
40
Vinder 153150
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
41
Vinder 153151
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
42
Vinder 153144
NB
0
0
0
0
0
-
0
0
Hvis holdene ender med lige mange point i slutningen af sæsonen, vil reglen om indbyrdes opgør være afgørende.
Kommende kampe
Kampnr.
Dato
Hjemmehold
Udehold
Spillested / bane
Resultat
153153
09-05-24
kl. 10:00
FC Islev
Angeli Dei Østerbro
Valby idrætspark 7
Kunst 40
153156
09-05-24
kl. 10:00
Absalons Boldklub af 2012
FC Meltdown
Valby idrætspark 7
Kunst 41
153159
09-05-24
kl. 10:00
Calcio Superiore
Fru. Madsens Drenge
Valby idrætspark 7
Kunst 42
0 - 3
HHT
153162
09-05-24
kl. 10:00
NV Galaxy
IF Copenhagen
Valby idrætspark 7
Kunst 43
153165
09-05-24
kl. 10:00
Half Men Half Biscuits
Joga Bonito C.F.
Valby idrætspark 7
Kunst 44
153167
09-05-24
kl. 10:00
Copenhagen Celtic 1.
KGS. Valby
Valby idrætspark 7
Kunst 45
153168
09-05-24
kl. 11:10
Vikingarna IF
Ålenes FF
Valby idrætspark 7
Kunst 45
153166
09-05-24
kl. 11:10
Spurvene
Kjøbenhavns Fodboldlaug
Valby idrætspark 7
Kunst 44
153163
09-05-24
kl. 11:10
Brug Bolden Danmark
Streetmanager 1
Valby idrætspark 7
Kunst 43
153160
09-05-24
kl. 11:10
GIG.Com Penguins
FC Island
Valby idrætspark 7
Kunst 42
0 - 3
HHT
153157
09-05-24
kl. 11:10
FC Westwood
Sideline FC
Valby idrætspark 7
Kunst 41
153154
09-05-24
kl. 11:10
BUK
SC Boca Vista
Valby idrætspark 7
Kunst 40
153155
09-05-24
kl. 12:20
Streetmanager 2
Boldklubben Smæk
Valby idrætspark 7
Kunst 40
153158
09-05-24
kl. 12:20
Albicelestes CPH
FC Fynsk Forår
Valby idrætspark 7
Kunst 41
153161
09-05-24
kl. 12:20
Greve Boys KBH
Boca Boldisch
Valby idrætspark 7
Kunst 42